Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

W CENTRUM KULTURY zagrał zespół SLOWIANS’KY

W piątek 6 lutego 2015 r. rozpoczęły się uroczystości z okazji 96. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Po głównych uroczystościach, które odbyły się kościele klasztornym i na płycie Rynku, w auli Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki odbył się koncert zespołu SLOWIAN’SKY „O Powstaniu Wielkopolskim – muzyką i słowem”.

Wspaniały koncert znanego już w Kcyni zespołu oczarował zgromadzoną publiczność. Choć grono odbiorców było bardzo małe, to Ci co zdecydowali się przyjść na koncert za pewno nie żałowali. Różnorodna muzyka, która swą energią i treścią przykuwała uwagę grana była przez około dwie godziny.
Muzykom za występ podziękował burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Prezes OSP w Kcyni Maciej Tubiszewski.
tekst i fot. Robert Koniec

Zespół powstał w kwietniu 2006 r. w Pile z inicjatywy Mirosława Nalepy, a repertuar zespołu składa się z pełnych werwy i słowiańskiego ducha utworów inspirowanych muzyką ludową Słowian z terenów Polski, Ukrainy, Białorusi, terenów Karpat i Bałkanów. Piosenka zespołu pt. „Opowieść O Kaziku Jurnym” zajęła 1 miejsce w wielkopolskiej edycji konkursu „Przebojem na antenę” w sms’owym głosowaniu zyskując najwięcej głosów ( w konkursie uczestniczyło 37 wykonawców ). W 2014 roku utwór utrzymywał się przez 2 miesiące na 1 miejscu na liście Radia Koszalin.

Organizatorem koncertu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Kcyni, a partnerami przedsięwzięcia są: Gminne Centrum Kultury i Biblioteki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

Koncert „O Powstaniu Wielkopolskim – muzyką i słowem” finansowany jest przez Powiat Nakielski w ramach konkursu 1/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2015 r. w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, pod nazwą „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach”.
źródło;kcynia.pl

--> wstecz