Niedziela, 14 lipca 2024 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Było mokro, sprawnie i bezpiecznie

Za nami 1 listopada i obawy o paraliż komunikacyjny miasta. Od wczesnych godzin porannych pilotowaliśmy ruch na wahadle w Kcyni. Uroczystości na cmentarzu przy ulicy Nakielskiej rozpoczynały się o godzinie 14:00, a o godzinie 13.00 nie było jeszcze większych kolejek na światłach. Dopiero około 13.30 pojawiali się piesi, którzy przez teren skrzyżowania przechodzili wyznaczonym przejściem dla pieszych, a na światłach trzeba było czekać maksymalnie dwie zmiany.

Zapewne deszcz wystraszył tych co planowali pieszo pójść na cmentarz, a obawa przed staniem w korkach tych, co zamierzali na cmentarz dojechać samochodami. W rezultacie trzeba podkreślić, że ruch pieszy odbywał się bez większych zakłóceń i nie błoto na budowie ronda było największym wezwaniem. Sporym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne kursy dwóch busów zorganizowane przez Burmistrza Kcyni.

W rozładowaniu ruchu pojazdów po mszy na cmentarzu pomogli policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią, którzy na ruchu wahadłowym kierowali ruchem. Przed cmentarzem służbę pełnili policjanci z kcyńskiego Komisariatu Policji.

tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz