Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

W jaki sposób można zagospodarować przestrzeń reklamową na czapkach?

Dobrze zaprojektowane czapki reklamowe to szansa na wypuszczenie długoterminowego komunikatu reklamowego w grupie docelowej. W jaki sposób podejść do zagospodarowania czapki pod kątem nanoszenia nadruku? Jakie właściwości tego gadżetu rozpatrzyć, żeby uzyskać możliwie najlepszy efekt wizerunkowy dla przedsiębiorstwa? Poniżej kilka bardzo praktycznych informacji dla przedsiębiorców poszukujących ciekawych akcesoriów promocyjnych do nowoczesnych kampanii marketingowych.

Czapki reklamowe – gdzie umieścić nadruk?

Jeżeli chodzi o czapki reklamowe to budowa umożliwia wprowadzenia napisów oraz grafik na naprawdę wiele części. Większości przedsiębiorców najszybciej kojarzy się daszek oraz przód czapki z wyrazistym logo, ale to zaledwie początek projektowania nadruków. Najpierw warto przemyśleć materiał wykonania samej czapki i kolorystykę dopasowaną do strategii identyfikacji wizualnej prowadzonej działalności gospodarczej. Popularne tkaniny do dyspozycji to bawełna i denim.

Bardzo dobrze wypada daszek i brzegi czapki. Widać na nich wyraźnie kontrastowe napisy marketingowe. Bardzo dobrze do przyciągania uwagi wypada czerwień oraz białe napisy. Większe logo ustawia się najczęściej na przodzie czapki, ale nawet kolorowe guziki to szansa na przekazanie interesującego komunikatu. Guziki do czapek reklamowych wszywa się na środku, po bokach i w nietypowych miejscach w zależności od potrzeb przedsiębiorcy. Czasami spotyka się czapki z kilkoma guzikami, które kierują na zupełnie inne napisy promocyjne. Wiele w kwestii nadruku można powiedzieć o zapięciu. Tył czapki to idealne miejsce do przedstawienia informacji o stronie internetowej, do wprowadzenia numeru telefonu i konkretnej zachęty. Dobry pomysł to zapięcie na rzep, mocniejszą klamrę lub gumę. Chodzi o to, żeby zapięcie ustabilizowało dobrze czapkę. To absolutna podstawa w przypadku czapek reklamowych.

Co jeszcze warto optymalizować na czapkach reklamowych?

  • szwy w kolorze identyfikacji wizualnej, czasami kontrastowe dla zwiększenia wartości,
  • zdobienia, w tym unikalne naszywki odnoszące się do marki. Naszywki zwiększają zdecydowanie przestrzeń do komunikacji marketingowej,
  • daszek z haftem i szwami ozdobnymi,
  • szlufka chowana lub metalowa z logiem marki premium

Dlaczego warto zainteresować się czapkami reklamowymi i taką formą przekazu promocyjnego?

Czapki reklamowe dobrze zaprojektowane pod kątem wizualnym przyciągają uwagę szczególnie młodych ludzi, pasjonatów sportu i wielu alternatywnych, hobbystycznych aktywności. Czapkami można wyróżnić własnych pracowników w plenerze lub na spotkaniach z klientami, na konferencjach. Przekaz reklamowy na czapce nikogo nie dziwi i wręcz pożąda się oryginalnych pomysłów na materiale. Im bardziej ozdobna, kolorowa czapka, tym z reguły przyjemniej z perspektywy użytkownika. To jeden z niewielu gadżetów marketingowych tak powszechnie akceptowanych i lubianych. Nikt nie wyrzuci czapki po otrzymaniu takiego prezentu. Niektóre projekty wytrzymują lata.

Materiał partnera.

--> wstecz