Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

W Laskownicy odbyły się warsztaty motywacyjne

W środę w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy miały miejsce warsztaty motywacyjne prowadzone przez p. Anetę Buras- Walentowską– psychologa PPPP w Nakle nad Notecią. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI i w każdej klasie trwały dwie godziny dydaktyczne.
Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży po co się uczymy , jakie korzyści płyną z nauki oraz w jaki sposób i gdzie należy szukać wsparcia ,motywacji do nauki, a także jak ją odnaleźć w sobie. Oprócz tego pani psycholog starała się wskazać naszym uczniom rozwiązania prowadzące ku temu, aby nauka była skuteczniejsza, przyjemniejsza i łatwiejsza. Ważnym elementem warsztatów były zmagania uczniów z ,,wewnętrznym krytykiem”, który demotywuje i powoduje, że tracimy chęć i zapał do pracy. Warto wspomnieć, że uczniowie przy wsparciu psychologa pracowali metodami aktywizującymi, samodzielnie szukając rozwiązań.
Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, mamy więc nadzieję, że staną się początkiem ścisłej współpracy między poradnią i naszą szkołą.

materiał: SP Laskownica

--> wstecz