Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

W Laskownicy uczniowie zbudowali eko-choinkę z 12 tysięcy nakrętek

To już dziewiąta edycja eko-choinki, którą zbudowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Budowa choinki z 12.000 nakrętek wymagała od nas bardzo dużo pracy i czasu– mówi pomysłodawca budowy choinek, nauczyciel plastyki i techniki Robert Koniec.

Pomysły im się nie wyczerpują i co roku powstaje oryginalna choinka. Jak podkreśla nauczyciel, to nie jest tylko zwykła choinka. Jesteśmy Miłośnikami Przyrody i stawiamy bardzo duży nacisk na naukę ekologii. Dlatego zawsze przy budowie choinek kierujemy się tą samą ideą. Zbieramy materiały przetwarzalne, z nich budujemy choinkę a po okresie świątecznym rozbieramy i oddajemy elementy choinki na PSZOK do ponownego przetworzenia. W tym roku nakrętki oddamy na cele charytatywne.

W kończącym się roku szkolnym wykonaliśmy mural z ponad 4.400 nakrętek, który przedstawia LOGO naszej szkoły. Ponieważ to już nasza 9- edycja jest nam coraz trudniej wykorzystać materiały przetwarzalne, jakich jeszcze nie mieliśmy. Budowa prawie 4 metrowej choinki z małych nakrętek była dla nas prawdziwym wyzwaniem.

W pozyskaniu materiału na budowę eko- choinek pomagają nam rodzice naszych uczniów i lokalna społeczność. Sama budowa trwa około miesiąca i składa się z kilku etapów. W ten sposób uczymy dzieci różnych czynności manualnych, posługiwania się narzędziami i kreatywności.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w pozyskiwaniu nakrętek.

materiał. SP Laskownica

fot.Robert Koniec

--> wstecz