Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Martyny, Waleriana

W podziękowaniu za obywatelską postawę

Komendant nakielskiej jednostki spotkał się z kierowcą, który przyczynił się do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież auta z terenu Niemiec. Szef nakielskich policjantów podziękował mężczyźnie za obywatelską postawę i wręczył drobny upominek.

Przypomnijmy: Pod koniec czerwca br. mężczyzna przejeżdżający drogą krajową nr 5, biegnącą przez gminę Szubin, zawiadomił policję, że jadący tą samą trasą kierowca dostawczego volkswagena może być pijany. Wskazane w zgłoszeniu auto zostało zatrzymane po pościgu w miejscowości Smolniki. Co prawda kierowca był trzeźwy, jednak okazało się, że volkswagen został skradziony z jednego z komisów samochodowych na terenie Niemiec. Podejrzany o dokonanie tej kradzieży usłyszał zarzuty, a sprawę rozstrzygnie sąd.

Zatrzymanie podejrzanego to w dużej mierze zasługa przypadkowego świadka, który zaniepokojony zachowaniem kierowcy volkswagena zadzwonił na policję. Dlatego też, w minioną środę (22.07) komendant nakielskiej jednostki nadkom. Dariusz Stoński spotkał się ze zgłaszającym. Podczas tego spotkania szef nakielskich policjantów pogratulował mężczyźnie odwagi i podziękował za obywatelską postawę. Nadkom. Stoński podkreślił, że każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne. Podkreślił też, że każdy sygnał dotyczący niewłaściwego zachowania kierowców przekazany policji, jest tak, jak to było i w tym przypadku rzetelnie sprawdzany.  

W podziękowaniu za obywatelską postawę komendant Stoński wręczył kierowcy okolicznościowy list gratulacyjny oraz drobny upominek.

   

 Sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz