Środa, 21 lutego 2024 r. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

,,W świecie poezji”- konkurs recytatorski w Sipiorach

Tradycją w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach stał się konkurs recytatorski pod hasłem ,,W świecie poezji”, podczas którego uczniowie klas ,,0”- III prezentują swoje umiejętności krasomówcze.
W tegorocznej edycji tego konkursu, który przygotowała p. Zofia Sobocińska wzięło udział 22 uczestników. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce dziecięcej autorstwa polskich poetów, między innymi Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Doroty Gellner i innych. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz zachęcenie najmłodszych do występów na scenie.
Po wnikliwej analizie artystycznego wyrazu i interpretacji utworów jury w składzie p. Beata Partyka- przewodnicząca komisji konkursowej, p. Iwona Musiał i p. Anna Wojtas wyłoniło następujących zwycięzców:
I kategoria wiekowa: klasy ,,0”- I
I miejsce- Karolina Obremska
II miejsce- Otylia Wiśniewska
III miejsce- Wojciech Kamyszek
Wyróżnienie: Wiktoria Musiał
II kategoria wiekowa: klasy II- III
I miejsce- Mikołaj Guzik
II miejsce- Marta Janeczko
III miejsce- Amelia Knasinska
Wyróżnienie: Nadia Twardowska
Reprezentanci naszej szkoły wzięli również udział w ,,Turnieju Słowa”, który odbył się 22 kwietnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni.
Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Materiał: SP Sipiory

--> wstecz