Poniedziałek, 16 maja 2022 r. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Wągrowiec. Policjant z Kcyni w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

Policjant z Kcyni, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 32-latka, który miał do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za poważne przestępstwa. Zatrzymany ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ubiegłego roku.

32-latek zameldowany na terenie kcyńskiej gminy miał na sumieniu włamanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków narkotycznych, za co sąd w Szubinie skazał go na 3 lata pozbawienia wolności.
Od wielu miesięcy mężczyzna ukrywał się poza granicami kraju. W miniony piątek (6.05.22 r.) policjant z kcyńskiego komisariatu ustalił, że 32-latek może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Wągrowca (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusz, mimo iż, miał wolne, postanowił pojechać pod ustalony adres i o swoich podejrzeniach powiadomić mundurowych z miejscowej komendy powiatowej.
Zanim jednak zadzwonił na numer alarmowy, zauważył wychodzącego z klatki schodowej 32-latka i bez wahania go zatrzymał. Po kilku minutach poszukiwany został przekazany patrolowi i ostatecznie doprowadzony do placówki penitencjarnej, w której spędzi najbliższe trzy lata.

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz