Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Warsztaty ziemniaczane i spotkanie KGW w Turzynie

W czwartek nieoficjalnie odbyło się I Forum Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Kcynia. Tak z pewnością można nazwać spotkanie, które miało miejsce w Turzynie z inicjatywy KGW „Babeczki Turzyn”.
W warsztatach, które dotyczyły potraw z ziemniaka, uczestniczyły koła z Dobieszewa, Łankowic, Nowej Wsi Noteckiej, Górek Zagajnych, Dziewierzewa, Żurawi i Wolwarku z gm. Szubin. Panie przygotowały cudne potrawy z ziemniakiem w roli głównej. Były m.in. ziemniaczane babeczki i chlebek, szare kluski z kapustą i ziemniaki w mundurkach z gzikiem.

W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk w Nakle nad Notecią Dorota Stanek, która opowiedziała o działalności stowarzyszenia i możliwych dofinansowaniach. Anna Duda-Nowicka z Urzędu Miejskiego zaś opowiedziała o Gminnych Zmaganiach KGW, których pierwsza edycja odbyła się w maju b.r. oraz cyklu „Sołectwa z kijkami” realizowanym w partnerstwie z lokalnymi KGW. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów, prezentacji specyfiki każdego z kół, możliwych płaszczyzn współpracy.

źródło.kcynia.pl

--> wstecz