Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

We wrześniu szkolna zajezdnia ma być gotowa

Wszelkie okoliczności wskazują, że od 1 września zmieni się organizacja ruchu przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Ruszyły prace przy przebudowie dotychczasowego parkingu na zajezdnię dla autobusów szkolnych oraz parkingi dla samochodów osobowych.

Wiele zawirowania było wokół zajezdni, czy też zatoczki dla autobusów szkolnych przy okazji remontu ulicy Wyrzyskiej w Kcyni. Pisaliśmy o tej sprawie wielokrotnie. Trwały spotkania organizowane na prośbę Komisji Miejskiej z władzami naszej gminy, powiatu, inwestorem remontowanej ul. Wyrzyskiej, dyrekcją szkoły, przedstawicielami Rady Rodziców. Wszystko po to, aby wyjaśnić okoliczności braku budowania zatoczki. Głośna sprawa zakończyła się na fiaskiem, gdyż teren parkingu, to teren naszej gminy, a inwestorem było Starostwo Powiatowe w Nakle. Do tego wszystkiego jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze, których w kasie gminnej na ten cel nie było.

15 czerwca w kcyńskiej podstawówce odbyło się spotkania Burmistrza Kcyni Marka Szarugi, Dyrektora Szkoły Michała Poczobutta z przedstawicielami rodziców. Tematem rozmów było przekazania informacji o decyzji w sprawie zatoczki autobusowej, która na być gotowa z nowym rokiem szkolnym.- czytaliśmy w czerwcu na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kcyni.
„Nic nie jest ważniejsze od bezpieczeństwa Waszych dzieci. W szkole pracowałem przeszło 30 lat. Długo trwały rozmowy i negocjacje, ale jest pozytywna decyzja. Pieniądze na realizację zatoczki przeznaczy powiat oraz my jako gmina z oszczędności, które udało się znaleźć” – mówił podczas czerwcowego spotkania Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Po tak dużych zawirowaniach sygnał o rozpoczęciu prac przy szkole jest dobrą informacją dla uczniów kcyńskiej podstawówki oraz dla rodziców. Prace ostro ruszyły do przodu, a szkolny parking jest jednym placem budowy.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz