Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

We wtorek zapraszamy na spotkanie z fizjoterapeutą!

W najbliższy wtorek tj. 22 września o godz. 13.00 zapraszamy rodziców i opiekunów małych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (z terenu gminy Kcynia) do Przedszkola Miejskiego (ul. Libelta 1) na spotkanie z fizjoterapeutką. Będzie to kontynuacja przeprowadzonych w maju badań podoskopowych (badań stóp), która ma na celu pokazanie ćwiczeń stóp w taki sposób, aby zahamować wady, które mogą się wykształcić, a także by poprawić/umocnić strukturę mięśniową stóp oraz odpowiednią postawę.
Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi!

W spotkaniu mogą uczestniczyć zarówno dzieci które brały udział w badaniach podoskopowych i u których wykryta została jakaś wada, jak i dzieci jeszcze nie przebadane. Będzie to doskonała okazja aby dowiedzieć się, jak prawidłowo kształtować postawę dziecka i dbać o jego prawidłowy i zdrowy rozwój fizyczny.

Jednocześnie przepraszamy za odwołanie ostatniego terminu spotkania ze względów organizacyjnych.

Spotkanie realizowane jest w ramach promocji zdrowia Gminy Kcynia w roku 2015.

 

Przypominamy, iż w maju przebadaliśmy ponad 80 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. „Zainteresowanie badaniami było ogromne i przeszło nasze najśmielsze oczekiwania” – mówi dyrektor Przedszkola p. Beata Szymczak. Podkreślić należy, iż to dzięki wspaniałej współpracy z dyrekcją i całą kadrą Przedszkola, takie akcje organizowane są w placówce coraz częściej.

Rodzice nie kryli zadowolenia z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu zdrowia swoich pociech, tym bardziej, iż nie ma możliwości ich wykonania bez skierowania do ortopedy. Badanie podoskopowe to statyczna i dynamiczna ocena stabilności stóp. Podoskop pozwala ocenić dolny staw skokowy i jego stabilność. Badanie można wykonać u dzieci w wieku powyżej 2 lat oraz u dorosłych.

Na podstawie odbicia stóp, ocenie kształtu stóp, ich funkcji w czasie obciążania, uzyskujemy informacje przydatne przy leczeniu następujących schorzeń:

  1. Wady postawy.
  2. Bóle stawów kolanowych i podudzia
  3.  Bóle dolnego stawu skokowego.
  4. Chondromalacji rzepki.
  5. Zapaleniu ścięgna Achillesa.
  6. Dolegliwościach bólowych stawów biodrowych.
  7. Bólach kręgosłupa.
  8. Dysfunkcjach stawów krzyżowo-biodrowych.

„Bardzo się cieszę, że mogliśmy skorzystać badań w których nigdy wcześniej nie uczestniczyliśmy. Pani doktor fachowo wyjaśnia wyniki badania oraz przekazuje porady co do dalszego postepowania” – powiedziała po badaniach mama 4 – letniego Franka.

Kolejne badania zaplanowane są w najbliższym czasie. Będziemy o nich informować.

Tekst i foto: Ewa Hałas/ UM w Kcyni

 

--> wstecz