Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Widowiskowe wyścigi traktorów- zobacz filmy

W niedzielę w Nowej Wsi Noteckiej odbyły się bardzo widowiskowe zawody. O „Złoty Tłok” rywalizowali kierowcy traktorów. Wśród większości kierujących pojazdami rolniczymi znalazły się dwie wspaniałe kobiety. Zawody obserwowane były przez bardzo dużą publiczności. Na polu nieustannie było słychać warkot silników, który wymieszany z tumanami kurzu i sportowym komentowaniem zawodów podnosił poziom adrenaliny zawodnikom i publiczności.
Niech moc będzie z Wami!– można by powiedzieć wszystkim zawodnikom na starcie zawodów. Moc była i to ogromna. Kierowcy traktorów wyciskali ile fabryka dała, ale musieli także wykazać się kunsztem prowadzenia pojazdów. O końcowej klasyfikacji decydowały sekundy, a organizatorzy zawodów musieli ogłosić dogrywkę, aby wyłonić zwycięzców zawodów.

Impreza zgromadziła całe rodziny. Dzieciaki miały do swojej dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię, panowie i panie stoisko z napojami i jedzeniem.  Nakielski oddział Związku Strzeleckiego wziął udział w imprezie zapewniając swoje stoisko,  na którym prezentowano szkolne karabinki AK47 (tzw. kałasznikow), repliki broni, umundurowanie oraz różnorodny sprzęt wojskowy, w tym łączności. W chwilach odpoczynku można było podziwiać fotografie przedstawiające „Przyrodę Krajny i Pałuk”. 

Dwie kategorie „Wyścigów Traktorów o Złoty Tłok”:
1. Traktory „starszej generacji” – czterech uczestników
Klasyfikacja końcowa:
1. Piotr Najdul
2. Mariusz Augustyn
3. Adam Wardalski
4. Krzysztof Kemnitz

2. Traktory „nowszej generacji”
Klasyfikacja końcowa:
1. Piotr Nurczyński
2. Mirosław Płocharczyk
3. Marek Kończewski
4. Tomasz Frąckowiak
5. Maciej Mróz
6. Bartłomiej Piechocki
7. Marcin Popielarz
8. Michał Wiącek
9. Stanisław Zimny
10. Maciej Kłosowski
11. Grzegorz Jutrzenka
12. Mateusz Piechowiak
13. Piotr Wieczorek
14. Angelika Popielarz
15. Daria Wiącek
Nagrodę specjalną – Puchar ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Janusza Zemke otrzymał pan Adam Wardarski – właściciel najbardziej oryginalnego pojazdu.
Nagrodę specjalną – Puchar ufundowany przez Prezesa Stowarzyszenia Razem dla Gminy Kcynia, a zarazem prowadzącego wyścigi traktorów Tomasza Zmudzińskiego, wręczono panu Grzegorzowi Jutrzence za najbardziej efektowny przejazd podczas wyścigów.
Wszystkie nagrody i dyplomy wręczał organizator zawodów pan Piotr Wieczorek i Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który zawody objął swoim patronatem. Burmistrz skorzystał z okazji i poprowadził traktor o mocy silnika 270 KM.
tekst. Robert Koniec
fot. Szymon Cybulski i Robert Koniec
Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmów z zawodów.

 

 

--> wstecz