Wtorek, 05 marca 2024 r. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Wiemy po co przyjechał Szczepaniak do Karmelity- nagraliśmy go!

Na ostatnim zebraniu wiejskim w Karmelicie pojawił się były burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak. Ku zdziwieniu mieszkańców usiadł wśród zebranych i przysłuchiwał się dyskusji. Dyskusja o składowisku odpadów w Karmelicie była długa i burzliwa. Mieszkańcy otwarcie wyrażali swoje oburzenie na byłe władze gminne, powiatowe oraz wojewódzkie, które przyczyniły się do osiedlenia się firmy Ekopoz w Karmelicie. Pewnie zadajecie sobie pytanie dlaczego tu przyjechałem– mówił do zebranych mieszkańców sołectwa Karmelity i Stalówki pan Tomasz Szczepaniak.

Jaka była reakcja zebranych? Co powiedział były włodarz gminy i w jakim celu przyjechał dowiecie się Państwo z poniższych filmów, które tylko INFO prezentuje.

tekst i fot. Robert Koniec

” W związku z tym,że podczas spotkania mieszkańców Karmelity z burmistrzem Kcyni,mieszkaniec sołectwa pan Mieczysław Czechowski, podał do publicznej wiadomości nieprawdziwy fakt, sugerujący jakoby decyzję o składowaniu odpadów „podjął Hemmerling gdy był starostą „, oświadczam co następuje;
Funkcję starosty nakielskiego pełniłem w latach 2001-2006. Siłą rzeczy nie mogłem więc podjąć tej decyzji, ponieważ wydana ona została w roku 2010. Wówczas jak i teraz starostą nakielskim był Tomasz Miłowski. Nie jest zatem prawdą,że ja ponoszę odpowiedzialność za składowanie tych substancji w Karmelicie. W czasie moich rządów w Kcyni podejmowałem wszelkie możliwe kroki aby zniwelować skutki decyzji  starosty nakielskiego.Działania moje polegały min. na nakłanianiu ( innych możliwości prawnych
w świetle faktów wcześniej opisanych nie miałem ) właścicieli składowiska do zutylizowania narosłej góry śmieci. Perswazja nie była dla przedsiębiorców z Poznania argumentem.
Jestem głęboko przekonany, że ewentualne śledztwo prokuratorskie da wyraźną odpowiedź na pytanie; kto ponosi winę za obecną sytuację, która jest i była dużym obciążeniem przede wszystkim dla mieszkańców Karmelity i Stalówki. Zupełnie niepoważnym i bulwersującym jest fakt, że niektórzy uczestnicy tej dyskusji, próbują wykorzystać tragedię środowiska sołectwa Karmelita dla własnych celów politycznych.

Z poważaniem ;Piotr Hemmerling
Starosta Nakielski w latach 2001-2006
Burmistrz Kcyni w latach 2010-2014

 

--> wstecz