Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Wierni z Pasterki wracali w ciemnościach!

Chyba nikt nie przewidział takiej sytuacji, gdzie po północy w mieście i nie tylko będzie przemieszczało się sporo ludzi. Wszyscy wiemy, że od wielu miesięcy ze względu na oszczędności wyłączane jest uliczne oświetlenie. W tej sprawie napisała do nas Pani Joanna, która wyraziła swoje zdanie w tej sprawie.

Moi rodzice, którzy są już w starszym wieku poszli na Pasterkę ale faktycznie nikt z nas nie pomyślał, że po Mszy będzie już ciemno. Rodzice początkowo próbowali wracać do domu pieszo ale w chwili, gdy moja mama się potknęła postanowili zadzwonić po mnie i przyjechałam samochodem. Na szczęście w tej sytuacji mamie nic się nie stało ale pozwoliłam sobie do Pana napisać, bo chyba już czas to zmienić- pisze Pani Joanna.

Gmina Kcynia po podsumowaniu ankiety w tej sprawie zdecydowała się na całkowite wyłączanie oświetlenia po godziny 24:00 do wczesnych godzin rannych. W sąsiednich gminach Nakło czy Szubin rozwiązano to w inny sposób, wyłączając co drugą lampę uliczną.

W temacie oświetlenia zostaje jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Niestety podczas nocnych ciemności wyłączone są także przejścia dla pieszych, co stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla pieszych i kierowców pojazdów.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz