Niedziela, 14 lipca 2024 r. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Wiktor Trawiński uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Mycielewie najlepszy w województwie kujawsko-pomorskim

19 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac wojewódzkiego konkursu plastycznego „Bezpieczne lato oczami dziecka”. W konkursie zorganizowanym przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy zwyciężył uczeń klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Mycielewie Wiktor Trawiński.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym zostały wyłonione trzy prace na szczeblu powiatowym. Wśród tych trzech  prac, aż dwie należały do uczniów szkoły w Mycielewie tj. Leny Kluj i Wiktora Trawińskiego. Na szczeblu wojewódzkim to praca Wiktora okazała się tą najlepszą z najlepszych. Celem konkursu było zaapelowanie w rysunku o ostrożność, rozwagę i bezpieczeństwo podczas wypoczynku wakacyjnego. Do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej trafiło ponad 600 prac. O swojej pracy zwycięzca Wiktor Trawiński mówił tak podczas przeprowadzanego wywiadu:

„Ta praca była inspirowana  tym, że są prądy morskie i na przykład można wpaść w wir! Należy uważać na takie zjawisko, bo może to być niebezpieczna sytuacja. Sam lubię spędzać czas nad wodą i pamiętam, żeby kąpać się w miejscu wyznaczonym – powiedział Wiktor Trawiński ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie, który zajął 1 miejsce w konkursie plastycznym”.

Wiktorowi i Lenie ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim  oczywiście pogodnych, aktywnych i co najważniejsze BEZPIECZNYCH WAKACJI.

materiał. Anna Pyszczyńska

--> wstecz