Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Wilk kolejny raz dał się nagrać

Dzięki współpracy z „Miłośnikiem przyrody” Jurkiem Napierałą na łamach naszego portalu możemy Państwa informować o bogatym życiu leśnej zwierzyny na terenie naszej gminy. Kilka tygodni temu pan Jurek przesłał do naszej redakcji film, gdzie po raz pierwszy udało się nagrać wilka. Do tej chwili film został obejrzany ponad 1300 razy.
Dzięki wielkiej pasji do dzikiej zwierzyny, dziś możemy Państwa zaprosić do kolejnego filmu z wilkiem w roli głównej. W czwartek tydzień temu naszedłem wilka jedzącego cielaka jelenia – niestety płochliwy wilki szybko uciekł.- informuje fotograf przyrody.
Fotografowanie zwierza przy zdobyczy nie było łatwym zadaniem, gdyż wilk wyczuwał moją obecność i wykazywał się ogromnym sprytem.W miejscu, gdzie leżał zagryziony cielak pozostawiłem fotopułapkę, której celem było nagranie filmu podczas ewentualnego pojawienia się drapieżnika.
Na krótkim filmie widać, jak z wysokiej trawy wyłonił się wilk. Niestety był bardzo nieufny i wycofał się z kadru kamery i oddalił się z miejsca nagrywania filmu.– opowiada Jurek Napierała.
tekst. Robert Koniec
fot. Jurek Napierała

--> wstecz