Wtorek, 05 grudnia 2023 r. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Włamywacz i paser ustaleni przez kcyńskich mundurowych

Policjanci z kcyńskiego komisariatu zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do kontenera na terenie budowy centrum kultury. Namierzyli też pasera i odzyskali część łupów, które były zakopane na nieużytkach na obrzeżach miasta.

O tym, że ktoś włamał się do kontenera na terenie placu budowy centrum kultury w Kcyni, miejscowi policjanci zostali powiadomieni w miniony poniedziałek (28.08.23). Pokrzywdzona firma zgłosiła, że zginęły między innymi różnego rodzaju elektronarzędzia i gotówka, a straty szacowano na ponad 14 tysięcy złotych.
Praca funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu szybko przyniosła spodziewane efekty. Mundurowi ustalili, że włamanie to sprawka 29-latka. Podejrzany został zatrzymany w środę (30.08.23) i trafił do policyjnego aresztu.
W międzyczasie śledczy ustalili, że włamywacz współpracował z paserem, który pomógł w ukryciu, a także przechowaniu fantów. 40-letni mieszkaniec Kcyni został również zatrzymany i usłyszał zarzuty paserstwa. Za przestępstwo, o które jest podejrzany kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni odzyskali elektronarzędzia warte ponad 5 tysięcy złotych. Część z nich była zakopana na nieużytkach na terenie miasta. Mienie niebawem wróci do prawowitego właściciela.
29-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi mu do 10 lat więzienia. Okazało się też, że ma on na sumieniu kradzież portfela z dokumentami, jaka miała miejsce na terenie Kcyni w czerwcu. Również za to usłyszał zarzuty. Ponieważ 29-latek był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie, po czynnościach został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

w zastępstwie oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią
kom. Justyna Andrzejewska

--> wstecz