Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Właściciele aut wytłumaczą się z cofniętych drogomierzy

Minionej doby policjanci nakielskiej „drogówki” podczas kontroli aut ujawnili dwie niezgodności w odczytach drogomierzy. Skąd wzięły się te nieprawidłowości wyjaśniać będą kryminalni. Za przestępstwo związane z ingerencją w drogomierz kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.    

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ingerencja w drogomierz stanowi przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W myśli przepisów ukarany może zostać właściciel auta, ale także osoba, która na zlecenie właściciela drogomierz cofnęła.

Aktualny stan drogomierzy sprawdzany jest przez mundurowych podczas każdej kontroli drogowej. Policjanci porównują odczyt ze stanem, który podczas przeglądu wprowadził diagnosta. W przypadku ujawnienia rozbieżności, fakt ten jest w odpowiedni sposób dokumentowany i dalej sprawą zajmują się policjanci pionu kryminalnego.

Tak też będzie w przypadku aut, które nakielska „drogówka” skontrolowała wczoraj ( 12.02.20) w Trzeciewnicy i Polichnie. Stan liczników skontrolowanego fiata ducato i iveco dailly wskazywał dużo mniej kilometrów, niż to widniało w systemie.  

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz