Niedziela, 19 maja 2024 r. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Włocławek zdobyty!

W piątek wieczór, szczypiornistki MLUKS Orlik Kcynia rozegrały mecz 8. kolejki wojewódzkiej ligi piłki ręcznej w kategorii młodziczka.
Na Hali Mistrzów we Włocławku nasze dziewczyny grały z miejscowym Junakiem. Spora grupa kibiców fantastycznie dopingujących włocławskie szczypiornistki, stworzyła kapitalną atmosferę. Cały mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Początek należał do naszych szczypiornistek, jednak Junaczki doprowadziły do wyrównania. Do końca pierwszej połowy szedł cios za cios. Do przerwy przegrywaliśmy jedna bramka 10-9.
Pierwsze 8 minut drugiej połowy to bramka za bramkę do stanu po 13. Następnie nasz zespół objął trój bramkowe prowadzenie. Dobrze grające zawodniczki z Włocławka wyrównały na 7 minut przed końcem spotkania. Jednak kolejny zryw Orlika i znów prowadziliśmy trzema bramkami. Niestety rywalki odpowiedziały mocno i rzuciły nam cztery bramki z rzędu i to one objęły prowadzenie 22-21. Doprowadziliśmy do remisu. Mieliśmy jeszcze szansę na 7 sekund przed końcem spotkania z rzutu karnego, ale niestety go nie wykorzystaliśmy. W serii rzutów karnych wygraliśmy 2-1
„Jestem DUMNY z zespołu. Zagraliśmy bardzo dobre zawody. Każda zawodniczka spisała się świetnie. Brawo dla dziewczyn za wstrzymanie presji rzutów karnych” – przekazał trener Bartek Łyszczarz.

Skład: Aleksandra Puławska (br), Daria Walentowska (9), Emilia Łyszczarz (5), Patrycja Kwiatkowska (3), Amelia Wełnicka (1), Zuzanna Dyduch (1), Martyna Popielarz (1), Maja Michalska (1), Kinga Wiśniewska (1), Julia Zwolak, Martyna Kuś, Kinga Białachowska.

materiał: Bartosz Łyszczarz

--> wstecz