Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Wolontariusze ZST kolejny raz przygotowali Spotkanie Wigilijne

             Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych i najbardziej urokliwych świąt w całym roku, dlatego w tym czasie nikt nie powinien być sam.

Tradycyjnie wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych  z Kcyni wspólnie z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali kolejną wigilię dla osób starszych, samotnych i chorych.

Dnia 12.12.2018 dzięki uprzejmości pani kierownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki – Ilony Kurdelskiej, młodzież mogła zaprosić seniorów na świąteczne spotkanie.

Na zaproszonych gości czekały nie tylko prezenty i ozdoby świąteczne przygotowane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Gołańczy, ale także przepyszne wigilijne potrawy. Na stołach nie zabrakło barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, pasztecików, ryb, sałatek i pysznych ciast.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się powitaniem gości przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu– Panią Wioletę Zymni oraz wolontariuszy – Zuzię Wiejaczkę i Łukasza Chmurę. Następnie wszyscy obecni mogli wysłuchać wspaniałego koncertu kolęd w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie – Wiktorii Kociałkowskiej i Martyny Malak.

Podczas wigilijnego poczęstunku wzruszające słowa do gości skierował ksiądz kanonik Michał Kostecki, a następnie Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga oraz dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – Pani Aleksandra Doiczman podziękowali wolontariuszom i opiekunowi za przygotowanie uroczystości i złożyli uczestnikom spotkania  świąteczne życzenia.

W ciepłej, rodzinnej atmosferze i przy wspólnym kolędowaniu (prowadzonym przez księdza Marcina Wierzchosławskiego) czas szybko płynął, wszyscy odczuliśmy magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Każdy, kto wziął udział w świątecznym spotkaniu z pewnością na długo zapamięta te chwile  pełne radości i wzruszeń.

Po zakończonej uroczystości seniorzy otrzymali paczki z potrawami przygotowanymi przez wolontariuszy. Nie obyło się bez wzajemnych uścisków i miłych, ciepłych podziękowań.

Wolontariusze wraz z opiekunem dziękują z całego serca wszystkim,  którzy pomogli w organizacji Wigilii, poświęcili swój czas, wspomogli finansowo,organizacyjnie oraz zadbali o oprawę artystyczną

 Tekst: W. Zymni

--> wstecz