Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Jeden zero dla nieba- wspaniałe Jasełka w Dziewierzewie

Okres Świąt Bożego Narodzenia bogaty jest w jasełka, które najczęściej wystawiają uczniowie szkół. W piątek w Zespole Szkół w Dziewierzewie odbył się kiermasz świąteczny. Były oczywiście stoiska z pięknymi pracami wykonanymi przez uczniów, rodziców i mieszkańców sołectwa Dziewierzewo. Bardzo bogatą ofertą cieszyła się także kulinarna część świątecznego spotkania. Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia były Jasełka wystawione przez uczniów szkoły. Po Jasełkach odbyły się licytacje ozdób świątecznych i trwał kiermasz i wspólne kolędowanie. Podczas świętowania była możliwość zakupu kalendarza strażackiego z okazji 100 lecia jednostki i tym samym wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziewierzewie. Uroczystość prowadziły Panie: Sołtys Dorota Czerwińska i nauczyciel Maria Kamińska.

Do dziś jestem pod ogromnym wrażeniem. Wspaniale jest oglądać przedstawienie świąteczne, które skupiło uwagę wszystkich gości. Poziom wykonania Jasełek był na bardzo wysokim poziomie, co w połączeniu z bardzo ciekawym scenariuszem dał wspaniałe widowisko. Były piękne, białe Aniołki z Michałem Archaniołem, ale były również budzące szczególnie u dzieci małe przerażenie Diabły. Dynamiczna wymiana dobrych i  złych czynów przeplatana z kolędami i demoniczną muzyką diabłów stworzyły wspaniałe przedstawienie, które przygotowały panie Maria Kamińska i Anna Ososko.

Wykonując reportaże dla Państwa jestem świadkiem wielu wspaniałych wydarzeń, które nie wychodzą poza mury szkół, a szkoda. Takie jasełka jak w Dziewierzewie z udziałem uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej zasługują na szerszą widownię. W wielu szkołach mamy bardzo zdolną młodzież, dlatego podsuwam pomysł organizacji Gminnego Przeglądu lub Konkursu Jasełek. Zorganizujmy przedświąteczne wydarzenie i pozwólmy naszej młodzieży na rozwinięcie skrzydeł.

W podziękowaniu za wspaniałe Jasełka uczniom z Dziewierzewa ofiaruję świąteczne podziękowania za wspaniałe przedstawienie w postaci zdjęć.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz