Poniedziałek, 16 maja 2022 r. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Wracamy do tematu zniszczonej drogi w Górkach Zagajnych. Znamy stanowisko zarządcy drogi

kilka dni temu pisaliśmy o sytuacji dotyczącej remontu drogi powiatowej w Górkach Zagajnych. Po kilku dniach od ułożenia nowego asfaltu tak wygląda nowa droga, proszę to pokazać panie redaktorze- pisaliśmy wtedy i publikowaliśmy zdjęcia i film zniszczorej nowej drogi.

Stan remontowanego odcinka jest fatalny a sprawą zainteresował się radny Rady Miejskiej w Kcyni pan Tomasz Świerc.

Tak wygląda remont drogi powiatowej 1940c w Górki Zagajne gmina Kcynia warstwa podkładowa drogi wykonana z masy bitumicznej rozsypuje się po kilku dniach od ułożenia warstwa ma grubość od 1 do 3 cm a nie jak zakłada projekt średnio 6 cm ,warstwa niwelująca z masy bitumicznej została zastąpiona kamieniem wapiennym pomimo zapisu w projekcie użyć do niwelacji drogi masy bitumicznej dodatkowo jezdnia w miejscu poszerzenia pęka i zapada się a warstwa podkładowa się rozsypuje takich niezgodności można by wymieniać wiele a droga się rozsypuje najlepiej zobrazują to zamieszczone zdjęcia . Proszę o interwencję- pisze do nas radny Tomasz Świerc.

O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy Pana Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią Bartosza Lamplechta. Spotkałem się w tej sprawie z mieszkańcami, osobiście widziałem zniszczone fragmenty nawierzchni. Obecnie jesteśmy na etapie dokonania pomiarów i analizy, które pozwolą nam wyjaśnić co było przyczyną zaistniałej sytuacji. Nie ma mowy w tej chwili o odbiorze tej inwestycji. Remontowana droga musi zostać poprawiona. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, zobaczymy co on nam zaproponuje i czy przyjmiemy warunki naprawy. – powiedział nam w rozmowie telefonicznej pan dyrektor Bartosz Lamplecht.

Zdaniem radnego Tomasza Świerca droga nie jest wykonana zgodnie z projektem. Czy Pan radny ma rację? Poinformujemy Państwa co wykażą analizy i pomiary, które są wykonywane przez Zarządce Drogi Powiatowej.

 

tekst. Robert Koniec

fot. Zbigniew Kubisz/Robert Koniec

 

--> wstecz