Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wreszcie dzieci wyszły na kort tenisowy!

W ciepłe poniedziałkowe popołudnie, 27 maja 2019 r. o godzinie 1600 rozpoczęły się pierwsze zajęcia na korcie tenisowym. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tak specyficzną, naturalną nawierzchnią jakim jest kort pokryty mączką ceglastą. Jednakże co najważniejsze to fakt, wyrabiania nawyków aktywności ruchowej i dbałości o dobrą kondycję fizyczną od najmłodszych lat wśród naszych małych mieszkańców gminy i miasta.

Przypomnijmy, że z dniem 1 lutego 2019 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” rozpoczęło szkolenie dzieci w czterech grupach wiekowych w ramach „przedszkola i szkółki tenisowej”.

Organizacja tych zajęć jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Kcynia w ramach projektu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminie Kcynia w 2019 r.”.

(Otwarty konkurs ofert nr 4/2019 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pod nazwą „SPORT” (art. 3, art. 4 ust. 1 pkt. 17, art. 11 ust. 2, art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku i o wolontariacie).

Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor tenisa ziemnego p. Piotr Podgórski.

Frajda uczestniczących w zabawach i ćwiczeniach dzieci była bardzo duża, a na koniec treningu widoczne było zmęczenie na twarzach dzieciaków.

materiał:  KST „Nasz Kort” w Kcyni

 

--> wstecz