Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

WSPANIAŁE KADRY PRZYRODY oczarowały uczestników wystawy

W piątkowy wieczór w auli Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni otwarta została wystawa fotografii pt. „Przyroda na Pałukach”. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego koncertu Chóru Cantemus, po czym wystawę otworzyła Renata Gaj-Kowalska.
Kadry przyrody zgromadziły bardzo dużą ilość ludzi. Wśród przybyłych gości byli przyjaciele i rodziny fotografów, społeczność Gminy Kcynia i Szubin, miłośnicy fotografii i przyrody. Wystawę wspaniałych fotografii podziwiał także burmistrz Kcyni Marek Szaruga z małżonką.
W imieniu autorów fotografii głos zabrał Kustosz wystawy Jerzy Napierała. Fotograf przyrody w kilku zdaniach opowiedział o specyfice fotografii leśnej zwierzyny i podziękował Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni za możliwość i pomoc w organizacji wystawy. Osobne słowa podziękowań skierował do swojej małżonki i dzieci, którym dedykował dzisiejszą wystawę.
Jerzy Napierała, Szymon Cybulski, Grzegorz Gust i Paweł Dobies z rąk burmistrza Kcyni Marka Szarugi i Dyrektor GCKiB Ilony Kurdelskiej otrzymali pamiątkowe gadżety promocyjne. Radny Rady Powiatu Ryszard Bagnerowski również pogratulował wspaniałej pasji, po czym przekazał pamiątkowe albumy książkowe.
Po zakończeniu części oficjalnej i wzniesieniu toastu przybyłych gości zaproszono na wystawę. Piękne duże formaty ukazujące bogactwo świata przyrody zachęcały do oglądania zdjęć. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Fotografie pokazują, to czego my nie jesteśmy na co dzień w stanie dostrzec. Fotosy udowadniają, że mieszkamy na bardzo pięknych terenach Pałuk. Wspaniałe zdjęcia wprowadzają nas w świat, który znamy tylko z filmów, dlatego warto osobiście zobaczyć wystawę, bo ona jest naprawdę fantastyczna.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz