Sobota, 18 maja 2024 r. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Wspaniały Koncert Noworoczny odbył się w Nakle

Stało się już tradycją że nowy rok witamy Nakielskim Koncertem Noworocznym, który odbywa się w kościele pw. św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią. Organizatorami koncertów od czterech lat są: burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią, dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury oraz proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią. Zdaniem organizatorów było to największe muzyczne wydarzenie tej zimy. W wczorajszym koncercie (06 stycznia br.) nastroje podgrzewała muzycznie Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Łukasza Łodygowskiego z solistami: Moniką Buczkowską (sopran), Xuexin Liu (baryton) i Chaoran Zuo (tenor). Monika Buczkowska i Chaoran Zuo już prezentowali swoje umiejętności wokalne  na wcześniejszych koncertach w Nakle nad Notecią. Nikt nie spodziewał się z obecnych na koncercie, że jednym z muzyków (tylko w jednym utworze) będzie burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała. Jak wypadł?. naszym zdaniem „całkiem całkiem”. Gościem specjalnym była Krystyna Giżowska. Koncert prowadziła jak zawsze Urszula Guźlecka.
Na koncercie  Nakle było też widać twarze z Gminy Kcynia. Zapewne w przyszłym roku będzie nas na kolejnym koncercie jeszcze więcej. Słowa uznania należą sie organizatorom, bo to był profesjonalnie przygotowany, dobrze nagłośniony i wspaniale oświetlony koncert noworoczny. Po koncercie zbierano dobrowolne datki , które przeznaczone będą na budowę Hospicjum w Olszewce.
W imieniu Caritas Diecezji Bydgoskiej dziękuję bardzo wszystkim, którzy dołożyli swoj „grosik” do zbiórki na rzecz budowy HOSPICJUM w Olszewce. Braciom Kolumbom dziękuje za przeprowadzenie zbiórki. Zebrano ponad 2700 zł. Bóg zapłać- napisała w komentarzu na portalu społecznościowym Pani Anna Maria Maćkowska.
tekst: Zbigniew Kubisz/Robert Koniec
zdjęcia: Dariusz Górzyński 

--> wstecz