Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Współpraca Policji i Służby Więziennej na rzecz najmłodszych

Policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszkami z Zakładu Karnego w Potulicach gościli w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle. Celem wizyty mundurowych była nauka najmłodszych bezpiecznych zachowań.

Nakielska komenda nawiązała współpracę z Zakładem Karnym w Potulicach. Współpraca ma na celu wspólne działania profilaktyczne skierowane do uczniów różnych szkół. Tematyka zajęć jakie współprowadzić będą policjanci i funkcjonariusze służby więziennej każdorazowo dostosowana będzie do wieku uczniów.

Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle. Zajęcia dla najmłodszych prowadzili dzielnicowi, policyjny profilaktycy oraz funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Potulicach.

Przedstawiciele każdej z formacji omówili inne kwestie. I tak, policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominali zasady bezpiecznego korzystania z dróg, wskazywali którą stroną drogi winien poruszać się pieszy. Zachęcali też do noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

Przedstawicielki służby więziennej mówiły o ostrożności, jaką winny zachować dzieci w kontaktach z osobami obcymi. Wyjaśniły jak bardzo niebezpieczna może być rozmowa z nieznajomym i zawieranie z nim bliższych relacji zarówno osobistych, jak i za pośrednictwem sieci internetowej.

Współpraca, jaką nakielska policja rozpoczęła z Zakładem Karnym w Potulicach w zakresie profilaktyki dzieci i młodzieży ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz