Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Wstępne ustalenia policjantów ws. wypadku w Minikowie na DK10

Dzisiaj, 01 marca 2023 roku na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Minikowo doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego droga została całkowicie zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym 22-letni mieszkaniec gminy Mrocza, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego skręcając uderzył w ciągnik siodłowy marki iveco, którego kierujący 56-letni mężczyzna rozpoczął już wcześniej wyprzedzanie pojazdu rolniczego. W następstwie zderzenia ciągnik siodłowy wywrócił się na drogę, a zawartość szkło rozsypało się po całej jezdni. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący iveco i został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Sprawca wypadku w stanie po użyciu alkoholu. Kierowca iveco trzeźwy. Policjanci wyznaczyli objazdy.

W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, ZRM oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz

--> wstecz