Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Martyny, Waleriana

Wszyscy ratowali życie. Profesjonalna akcja pod Chwaliszewem

Dziś popołudniu na łuku drogi Sierniki- Chwaliszewo doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku z udziałem młodych ludzi. Opel astra jadąc od strony Chwaliszewa na łuku drogi wypadł z niej i rozbił się na wysokim poboczu. Jak opowiadał nam jeden ze świadków, prawdopodobnie początkowo nikt nie zauważył rozbitego samochodu w rowie. Przypadkowego kierowcę zdziwiła zgnieciona barierka ochronna, która jest na łuku drogi. Gdy zatrzymał auto, okazało się, że na poboczu leży rozbite auto i są osoby poszkodowane- być może ten kierowca urtarował życie trzem młodym osobom.
Akcja przebiegała bardzo dynamicznie z udziałem dużej ilości ratowników medycznych, strażaków i ratowników i lekarzy z lotniczego pogotowia ratunkowego. Przyglądając się akcji, wszystkim trzem osobom poszkodowanym jednocześnie udzielana była pomoc medyczna, a stan zdrowia osób poszkodowanych był ciężki. Czwarta osoba jadąca oplem nie odniosła większych obrażeń.
Na miejscu wylądowały dwa eurokoptery LPR, były dwie karetki pogotowia oraz kilka wozów straży pożarnej i policji. Na czas trwania akcji ruch był wstrzymany. Okoliczności tego groźnego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią.

To była profesjonalna akcja ratunkowa. W każdym ratowniku było widać wolę walki o życie młodych ludzi i chwała im za to!
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz