Sobota, 22 czerwca 2024 r. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wycinka drzew pod budowę ronda w Kcyni. Zobacz film

O budowie ronda w Kcyni mówi się już od dłuższego czasu. Walczył o to Hemmerling, teraz temat kontynuuje Szaruga. Do tej pory na zbiegu dróg ulic przy poczcie w Kcyni nic oprócz wymuszeń pierwszeństwa przejazdu i kolizji się nie działo.

W miniony czwartek straż pożarna wycięła dwa kasztanowce znajdujące się na terenie cmentarza i dwie lipy przy starym ośrodku zdrowia przy ul. Nowej. Wycinka spowodowana była decyzją, która nabrała mocy prawnej. Ministerstwo Kultury wydało zezwolenie na wykorzystanie części starego cmentarza tzw. „Barbarki” na potrzeby budowy ronda w Kcyni.

Konieczna była także zgoda na wycinkę kasztanów z terenu cmentarza. Jak podkreśla burmistrza Marek Szaruga, gmina otrzymała „zielone światło” i dlatego realizowała zadanie, które było po  naszej stronie. Po wycince drzew wszystkie decyzje o dalszych pracach będą należały do głównego wykonawcy ronda, którym jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Na chwilę obecną budowa ronda w Kcyni znajduje się na liście rezerwowej inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich, co może, ale nie musi oznaczać, że budowa ronda ruszy w tym roku budżetowym.

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz