Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

sobolek57@…wygrał podwójną wejściówkę na „Pół na pół”

Wczoraj ogłosiliśmy dla naszych czytelników szybki konkurs z nagrodami w postaci podwójnej wejściówki na czarna komedię „Pół na pół”, która zostanie zagrana w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku.

Pytanie konkursowe brzmiało: Kto jest reżyserem komedii „Pół na pół”?

Pierwszą prawidłową odpowiedź otrzymalismy z adresu email Kto jest sobolek@…

Gratulujemy!

 

Czarna komedia „Pół na pół”
Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki… żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.
Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Przekład: Rubi Birden
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Produkcja: G-INVEST Olaf Gruszka i Piotr Szwedes
Obsada:
Piotr Polk i Piotr Szwedes
Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

--> wstecz