Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Wymień nieekologiczne źródło ogrzewania. Skorzystaj z dotacji!

Punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący programu „CZYSTE POWIETRZE” mieści się w siedzibie REFERATU ROLNICTWA, OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI PRZY UL. DWORCOWEJ 8.

Gmina Kcynia przystąpiła do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w zakresie wspólnej realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Głównym celem i założeniem programu jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, a co za tym idzie poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła oraz poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

W ramach Programu można uzyskać dofinansowanie na:– wymianę starych kotłów i pieców na paliwa stałe– zakup i montaż instalacji c.o. oraz instalacji c.w.u.– inne instalacje odnawialnych źródeł energii ( m.in. pompy ciepła gruntowe lub pompy ciepła powietrze-woda, czy mikroinstalacje fotowoltaiczne)– termomodernizację budynków w tym: ocieplenia przegród budowlanych, wymianę stolarki okiennej jak i drzwiowej.

Więcej informacji na temat realizacji Programu „Czyste Powietrze” można uzyskać w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami znajdującym się przy ul. Dworcowej 8 w Kcyni. Tutaj działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny. Wszelkie informacje o programie na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/????

Poza programem „Czyste powietrze” można także skorzystać z dotacji gminnej na wymianę źródła ciepła. Na styczniowej sesji Rady Miejskiej planowana jest zmiana tej uchwały. O szczegółach poinformujemy wkrótce. ???? Gmina Kcynia uczestniczy także w programie „Ciepłe mieszkanie”. Więcej informacji pod linkiem https://mst-kcynia.rbip.mojregion.info/…/cieple…. ???? Uwaga!!! ❗️❗️❗️❗️❗️Od 1 stycznia 2024 r. obowiązuje zakaz eksploatacji tzw. pozaklasowych kotłów grzewczych. Pisaliśmy o tym pod linkiem https://kcynia.pl/…/zarzad-wojewodztwa-podjal-decyzje…

źródło.kcynia.pl

for.Kcyński Alarm Smogowy

--> wstecz