Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Wypadek w Ameryczce. Dwie osoby trafiły do szpitala

Do wypadku drogowego doszło w czwartkowy wieczór (7 marca 2019 r.). Po godzinie 19.25 dyżurny otrzymał informacje o zdarzeniu w miejscowości Ameryczka (gm. Szubin).

Kierowca ciężarowego mana (24-latek, mieszkaniec Szubina) wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu, prawidłowo jadącemu kierowcy peugeot – informuje podkom. Justyna Andrzejewska z KPP Nakło. – W wyniku wypadku kierowca peugeot, 25-letni mieszkaniec Kcyni z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa trafił do szpitala w Bydgoszczy, natomiast jego pasażerka, 24-latka mieszkanka Świecia została zabrana do szpitala w Szubinie. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. – 24-latek kierujący manem nie ma prawa jazdy kategorii C, które uprawniałby go do kierowania pojazdem ciężarowym – dodaje rzecznik komendy policji w Nakle podkom. Justyna Andrzejewska.

Kierowca ciężarówki i pasażer, oboje mieszkańcy Szubina nie zostali poszkodowani. Policjanci prowadzą czynności w kierunku wypadku drogowego. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały 3 godziny. Ruch odbywa się wahadłowo. Na tym odcinku drogi wojewódzkiej 247 często dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych.

materiał: Maciej Rejment

--> wstecz