Środa, 10 sierpnia 2022 r. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Z narkotykami i pod ich wpływem zatrzymany przez nakielskich mundurowych

Kierował pojazdem pod wpływem amfetaminy, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki. 21-letni mieszkaniec gminy Szubin został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (29.07.22) w trakcie służby, nakielscy ,,patrolowcy” zatrzymali na terenie miasta do kontroli drogowej audi. Siedzący za kierownicą 21-latek był wyraźnie pobudzony. Takie zachowanie mężczyzny dało podstawy, aby podejrzewać, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających.

Aby mieć pewność, co do stanu trzeźwości mieszkańca szubińskiej gminy, policjanci przewieźli go do komendy, a tam sprawdzili narkotesterem. Wynik tego badania potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy i wykazał, że kierowca miał w organizmie amfetaminę.

Dodatkowo, podczas wykonywania kontroli przewożonego bagażu oraz kontroli osobistej, mundurowi znaleźli u kierowcy woreczek strunowy z zawartością narkotyków. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia. O jego losie zdecyduje sąd.

asp. Zofia Wrzeszcz
p.o. Oficera prasowego
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz