Piątek, 24 maja 2024 r. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Z narkotykami wpadł podczas legitymowania

Kara do 3 lat więzienia grozi 31-latkowi z Nakła, u którego podczas legitymowania mundurowi znaleźli narkotyki. Ze wstępnych badań wynika, że zabezpieczone substancje to łącznie ponad 11 gram marihuany i amfetaminy. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

12.04.2015 r. krótko przed godziną 18.00 nakielscy „patrolowcy” kontrolowali teren parku mieszczącego się przy ul. Sądowej. Ich uwagę zwrócili siedzący na ławce mężczyźni. Tym bardziej, że z wcześniejszych ustaleń mundurowych wynikało, że mogą oni posiadać przy sobie narkotyki.

Podczas legitymowania jeden z mężczyzn ewidentnie próbował ukryć coś przed policjantami. Jak się okazało miał w kieszeni zawiniątko, które schował za paskiem spodni. Nie umknęło to uwadze mundurowych i zabrali oni 31-latkowi ten skrzętnie chowany pakunek. Okazało się, że mężczyzna próbował ukryć woreczek strunowych z suszem roślinnym.

Mieszkaniec Nakła został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam wyszło na jaw, że podejrzany miał jeszcze jeden schowek na zabronione substancje, tym razem bardziej nietypowy. Otóż jeszcze 3 woreczki znaleźli mundurowi w jego bieliźnie. Łącznie zabezpieczono 3 woreczki z suszem o wadze nieco ponad 5 gram, a także prawie 6 gramowy woreczek z białym proszkiem. Ze wstępnych badań wynika, że zabezpieczone substancje to najprawdopodobniej marihuana i amfetamina.

Dzisiaj (13.04) kryminalni przedstawili 31-latkowi zarzut posiadania środków odurzających. Za przestępstwo to ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje kare do 3 lat więzienia. O losach mieszkańca Nakła zdecyduje sąd.

sierż. szt. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz