Czwartek, 23 maja 2024 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Z sądowym zakazem i na „podwójnym gazie” zatrzymany przez szubińskich patrolowców

Policjanci z szubińskiej „patrolówki” zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy, który pijany kierował oplem. Podczas kontroli okazało się też, że kierowca nie miał prawa jazdy, miał za to sądowy zakaz prowadzenia aut. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Podczas służby na terenie gminnych miejscowości szubińscy policjanci zauważyli opla astrę, którego tor jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili więc skontrolować pojazd.

Kiedy tylko kierowca otworzył drzwi auta, z jego wnętrza czuć było charakterystyczną woń alkoholu. Siedzący za kierownicą 40-latek został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on prawomocny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

40-latek po wykonanych czynnościach został przekazany pod opiekę najbliższym. W sprawie tej niebawem zostaną przedstawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu.

Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi szubińskiej gminy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz