Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Z sądowym zakazem kierowali pojazdami

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego trzech kierujących z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ich zachowanie oceni sąd.

Wczoraj (09.01.24) o godzinie 12.15 w Szubinie na ul. Kcyńskiej mundurowi z miejscowego komisariatu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 24-letni mieszkaniec Szubina nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali wczoraj (09.01.24) o godzinie 12.40 nakielscy patrolowcy na terenie miasta. Podczas kontroli drogowej rowerzysty i sprawdzania jego danych w policyjnych systemach również okazało się, że 61-letni mieszkaniec Nakła ma wydany sądowy zakaz kierowania rowerami.

Ostatni nieodpowiedzialny kierowca motoroweru został zatrzymany w Szubinie o godzinie 20.00. Sprawdzenie personaliów 21-letniego mieszkańca miasta w policyjnych systemach pokazało to, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty za złamanie sądowego zakazu, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie „zakazowców” oceni sąd.

p.o. Oficera Prasowego KPP Nakło nad Notecią mł. asp. Zofia Wrzeszcz

--> wstecz