Niedziela, 26 maja 2024 r. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Za nieodpowiedzialne zachowanie zapłaci wysoki mandat

39-letni mieszkaniec nakielskiej gminy został ukarany mandatem po tym, jak nie zwracając uwagi na zagrożenia i zakazy wszedł do budynku, w którym kilka osób odbywa zbiorową kwarantannę. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie próbował wytłumaczyć.

Wczoraj (9.04.20) rano nakielscy policjanci otrzymali informację od pracownika starostwa powiatowego, że do budynku przeznaczonego do odbywania zbiorowej kwarantanny wbrew zakazowi wszedł jakiś mężczyzna.

Kiedy na miejsce pojechał patrol okazało się, że mężczyzna wykorzystał moment, kiedy do osób przebywających w budynku dostarczono żywność i drzwi placówki przez chwilę były otwarte. Mężczyzna przespacerował korytarzami i rozmawiał z jedną z osób odbywających kwarantannę, po czym wyszedł, a cała sytuacja została uwieczniona na monitoringu.

Dzielnicowy, który zapoznał się z zapisem monitoringu, patrolował miasto w poszukiwaniu mężczyzny, którego wizerunek uwieczniły kamery. 39-latek został znaleziony na parkingu przy jednym z nakielskich marketów. Mężczyzna tłumaczył policjantowi, że wszedł do budynku, bo jakaś osoba w nim przebywająca zawołała go przez okno i poprosiła o kupno alkoholu, a że nie spotkał jej na korytarzach, wyszedł.

Zachowanie 39-latka było nieodpowiedzialne. Tym bardziej, że budynek, w którym zorganizowano zbiorową kwarantannę, jest specjalnie oznaczony i widnieją tam też informacje o bezwzględnym zakazie wejścia. Mieszkaniec nakielskiej gminy złamaniem tego zakazu mógł narazić na utratę zdrowia nie tylko siebie, ale także osoby ze swojego najbliższego otoczenia, dlatego za tę nieodpowiedzialność przyjdzie mu zapłacić 500 złotowy mandat. O sytuacji powiadomiono też Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

fot.ilustracyjne

--> wstecz