Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zabawa Karnawałowa Centrum Kultury Wiejskiej w Ruścu

W sobotę 16 stycznia 2016 roku w Centrum Kultury Wiejskiej w Ruścu w godzinach wieczornych odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Organizatorem był ks. Zbigniew Plewa – proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Ruścu. Muzycznych atrakcji udzielił zaprzyjaźniony Domi Show z Solca Kujawskiego. Wspólną zabawę prowadziła pani Maria Kordyś z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni oraz pani Dorota Czerwińska – sołtys wsi Dziewierzewo.
Najmłodsi parafianie nie zawiedli swoją obecnością. Przybyło wiele dzieci wraz z rodzicami. Jak przystało na karnawał, to czas balu przebierańców. Z tego względu na sali można było spotkać różne postacie z bajek, m.in.: prześliczne księżniczki, walecznych rycerzy, dzielnych piratów czy dzikie zwierzęta. Chętnych do zabawy było mnóstwo, tak że czasem na parkiecie brakowało miejsca. Dzieci miały możliwość udziału w rożnego rodzaju konkursach i zabawach. Za to dorośli mogli skosztować domowego ciasta oraz wziąć udział w licytacji: płaskorzeźby autorstwa pana Leonarda Przesławskiego z Ruśca, origami – kompozycji z papieru wykonanych przez Sandrę i Oliwie Nowakowskie z Graboszewa, a także inne gadżety ufundowane przez sponsorów.
Punktem kulminacyjnym imprezy było przybycie Gwiazdora. Długo wyczekiwany „Gość” rozdał zgromadzonym dzieciom prezenty. Po zakończeniu zabawy wszystkie „Maluchy” zmęczone, lecz zadowolone udały się do swoich domów.

tekst: Sylwia Repczyńska
zdjęcia: Grzegorz Mordzak

--> wstecz