Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Zajezdnia i parking będą gotowe na 1 września

Na ukończeniu są prace związane z budową zajezdni i miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej w Kcyni. W miejscu trelinki została położona nowa kostka polbrukowa, wybudowane zostały nowe miejsca parkingowe. Wysepka ma dwa pasy ruchu, jeden przeznaczony dla autobusów, drugi dla samochodów osobowych.
Dla kierowców, którzy nie dostosują się do zaleceń ruchu obowiązującego przed szkołą i wjadą na pas dla autobusu będzie czekała nie miła niespodzianka w postaci „zatoru” drogi w postaci wystających krawężniki mających na celu uniemożliwienie ruchu pojazdów o niskim podwoziu. Kierowcy, którzy mimo wszystko wjadą na pas dla autobusów mogą liczyć się z urwaniem miski olejowej lub uszkodzeniem pojazdu.
Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną utworzone na terenie przy szkole. Teren zostanie utwardzony gruzem i kamieniem, co pozwoli uniknąć rozjeżdżania terenu w czasie opadów deszczu.
W sprawie budowy wysepki było bardzo dużo niejasności, wzajemnych oskarżeń, dochodzenia dlaczego zajezdnia nie jest budowana w czasie remontu ulicy Wyrzyskiej.
Za chwilę zabrzmi pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Zapewne nowe chodniki i przejścia dla pieszych podniosą stan bezpieczeństwa uczniów kcyńskiej podstawówki w drodze do i ze szkoły. Należy się cieszyć, że w całym zamieszaniu z budową zatoczki nie ucierpiały dzieci.
Wszystko wskazuje na to, że burmistrz Marek Szaruga dotrzymał danego słowa, że nowa zajezdnia będzie gotowa do 1 września. W imieniu przede wszystkim dzieci i rodziców dowożących uczniów szkoły własnymi pojazdami serdecznie dziękujemy.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz