Sobota, 25 maja 2024 r. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Zakład Poprawczy w Kcyni zorganizował Mistrzostwa Polski w piłce halowej

W sobotę i niedzielę na hali sportowej OSiR w Wągrowcu zostały rozegrane XXVII MISTRZOSTWA POLSKI Zakładów Poprawczych, Schronisk dla Nieletnich i Okręgowych Ośrodków Wychowawczych w halowej piłce nożnej. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek był Zakład Poprawczy w Kcyni, którego Dyrektor Pan Paweł Duda powitał zawodników w dniu rozpoczęcia piłkarskich zmagań i życzył wielu sportowych emocji.

W Mistrzostwach Polski brały udział drużyny z Zakładów Poprawczych w Barczewie, Trzemesznie i Kcyni oraz Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie, Zakładu i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy,

Najlepszą drużyna okazali się panowie z Zakładu Poprawczego w Barczewie, którzy obronili tytuł mistrzów Polski z 2023 roku pokonując w meczu finałowym reprezentację z Trzemeszna 2:1. W meczu o III miejsce gospodarze wygrali 4:2 z kolegami ze Świdnicy.

Na podsumowaniu Mistrzostw Polski wręczono puchary i medale oraz wyróżnienia indywidualne.

Tytuł fair play przyznano Panu Andrzejowi Jara z Trzemeszna, tytuł najlepszego zawodnika zdobył Pan Krzysztof Barański ze Szczecina, królem strzelców został zawodnik z Barczewa pan Grzegorz, najlepszym bramkarzem został Przemysław Pasikowski ze Świdnicy w tytuł MVP przyznano Panu Michałowi Sajna z Barczewa.- poinformował nasza redakcję koordynator Mistrzostw Pan Mirosław Pezacki z Zakładu Poprawczego w Kcyni.

Patronat medialny sprawował portal kcynia.INFO

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz