Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

4 minuty, które ratują życie… w Laskownicy

Ratownik medyczny Damian Garlicki miał doskonały kontakt z dziećmi, które fantastycznie zaangażowały się w zajęcia. Zapewne na całe życie zapamiętają lekcję z pierwszej pomocy. Medyk uczył najmłodsze dzieci jak zachować się w przypadku „gdy ktoś śpi” w miejscu, które nie jest łóżkiem. Pokazywał co zrobić i jak sprawdzić czy ktoś jest przytomny, co zrobić aby pomóc takiej osobie i w jaki sposób skutecznie wzywać pomoc.

Zajęcia były częścią warsztatową projektu „4 minuty, które ratują życie” realizowanego przez MLUKS Orlik i odbyły się w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.

Adresatami zadania byli uczniowie placówek edukacyjnych z terenu gminy Kcynia. Kolejnym etapem realizowanego projektu będą konkursy wiedzy i umiejętności na poziomie Gminy oraz powiatu nakielskiego. Projekt realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy Kcynia w 2015 r. w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz promocji i organizacji wolontariatu, pod nazwą „ZDROWIE I WOLONTARIAT”.-czytamy na www.kcynia.pl

Tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz