Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Zamek Gołańcz – Orzeł Kcynia 2:2 (2:0)

Seniorzy kcyńskiego Orła rozegrali w niedziele w Gołańczy kolejny sparing z miejscowym Zamkiem,występującym w V lidze. Gospodarze rozpoczęli mecz z dużym animuszem i już w 2′ próbowali zaskoczyć strzałem głową bramkarza gości. Kilka minut później broniący kcyńskiej bramki Łukasz Michalski w dobrym stylu broni strzał z dystansu zawodnika gospodarzy. W 13′ meczu Zamek wychodzi na prowadzenie po strzale z bliskiej odległości Jakuba Kasperskiego. Dominacja gospodarzy trwa nadal i po podaniu w 39′ Krystiana Antkowiaka z lewej strony boiska do Tomasza Krysińskiego ,który kończy akcje strzałem z około dziesięciu metrów i piłka ląduje w bramce Orła.Pierwsza cześć spotkania należała bez dwóch zdań do gospodarzy.Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie i teraz Orzeł nadawał ton wydarzeniom na boisku.W 50′ strzałem z dystansu popisał się Rafał Stachowiak ,lecz futbolówka przeleciała obok słupka bramki gospodarzy. Przyjezdni w 55′ za sprawa Dawida Hallasa zdobywają kontaktowa bramkę – asysta Stachowiak. Na wyrównanie czekaliśmy do 78′ spotkania a autorem bramki był Sebastian Ćwikliński,który wykorzystał podanie z prawej strony boiska Dawida Hallasa. Praktycznie w ostatniej akcji meczu przyjezdni mogli zdobyć zwycięską bramkę,lecz w decydującym momencie zawodnikowi Orła zabrakło zimnej krwi.
– W pierwszej połowie gospodarze dominowali na boisku i zasłużenie prowadzili. W drugiej części to nasz zespół był lepszy i udowodnił to strzelając dwie bramki. W drużynie gospodarzy dały znać o sobie braki kondycyjne, co uwidoczniło się w drugiej części gry.
Następny sparing zagramy za tydzień w niedziele w Grochowiskach.
– Ł. Michalski,D.Sobota,S.Górecki,R.Stachowiak,P.Łukomski,R. Heftowicz,D.Jeliński,D. Hallas,P. Czyz,M. Gawryszak,P. Pokrzywiński,S.Ćwikliński,H.Łegowski

materiał;  Andrzej Stachowiak 

--> wstecz