Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zamroczony alkoholem prowadził Iveco

Dziś usłyszał zarzuty mieszkaniec Kutna, którego zatrzymali szubińscy policjanci podczas obsługi zdarzenia drogowego w Samoklęskach Małych. Kierowca Iveco w chwili zatrzymania miał w organizmie aż 2 promile alkoholu i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego losach zdecyduje sąd.

Wczoraj (13.01.20) około 23.30 „patrolowcy” z Szubina zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego do Samoklęsk Małych, gdzie według zgłoszenia auto miało wjechać do przydrożnego rowu. Długo nie trwało, jak mundurowi dotarli na miejsce i faktycznie zastali w rowie Iveco, za kierownicą którego siedział zamroczony alkoholem mężczyzna. Jak się niebawem okazało, mieszkaniec Kutna.

38-latek został dowieziony do komisariatu, gdzie sprawdzono jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie kierowcy aż 2 promile alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Dziś (14.01.20) zatrzymany usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grożą 2 lata więzienia. Podejrzanemu grozi też odpowiedzialność za spowodowanie zdarzenia drogowego. Teraz materiał dowodowy zebrany przez policjantów oceni sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz