Środa, 12 czerwca 2024 r. Imieniny Gwidona, Leonii, Niny

Zapraszamy do Pałuckiego Zakątku w Kołaczkowie

Festiwal Brokułowy i Pałuckie Święto Piwa to zbliżające się wydarzenia w Pałuckim Zakątku w Kołaczkowie. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby zainteresowane targami agro jak i całe rodziny, które chcą wspólnie spędzić wolny czas.

W dniach 17-18 lipca w Pałuckim Zakątku w Kołaczkowie odbywać się będzie II Festiwal Brokułowy. Przez dwa dni prezentowane będą najnowocześniejsze maszyny z branży rolniczej. Pierwszego dnia odbędzie się również konferencja, podczas której omawiane będą tematy dotyczące produkcji brokuła w Polsce. Znajdzie się w niej panel dotyczący wielu zagadnień, które dotyczą producentów tego warzywa. Nie zabraknie wystąpień ekspertów. Następnie zainteresowani będą mogli obejrzeć poletka doświadczalne.

Drugi dzień Festiwalu Brokułowego to Pałuckie święto Piwa. Jest to największa tego typu impreza w regionie. Co najważniejsze, jest ona otwarta dla wszystkich. Do dyspozycji odwiedzających będą stoiska z różnego rodzaju piwami. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach i prezentacjach. Wśród atrakcji organizatorzy zaplanowali występ strongmana Marcina „Kukaja” Sendwickiego. Strongman zaprosi również widownię do konkursu. Będzie to konkurencja zespołowa, dlatego już teraz warto pomyśleć o zabraniu ze sobą kilku osób.

Aby umilić czas uczestnikom imprezy zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia organizatorzy zadbali również o oprawę muzyczną. W piątek (17.07) na zakończenie dnia odbędzie się ognisko, podczas którego będzie można posłuchać muzyki granej na akordeonie. Z kolei w sobotę wieczór zakończy koncert zespołu Tyrolia Band. W repertuarze zespołu można usłyszeć nie tylko melodie austriackie, ale również bawarskie, szwajcarskie, czy słoweńskie. Ogólnie mówiąc zespół ukierunkowany jest na folkową muzykę Alp, jednak nie zabraknie i polskich akcentów. Zespół posiada także własne kompozycje w stylu tyrolskim wzbogacone wirtuozowskimi partiami instrumentalnymi jak i wokalnymi – jodłowanie. Jednym słowem idealna muzyka do wieczornej biesiady w gronie znajomych i rodziny przy niezwykłym smaku różnego rodzaju piwa.

Wstęp na Pałuckie Święto Piwa kosztuje 15 złotych. W cenie wejściówki jest talon na 2 piwa.

Pałucki Zakątek w Kołaczkowie właśnie podczas tej imprezy inauguruje swoją działalność. Będzie on otwarty codziennie, dla spragnionych wypoczynku. Ponadto w niedzielę (19.07) po Pałuckim Święcie Piwa na odwiedzających to miejsce będą czekali animatorzy, którzy będą zapraszali do wspólnej zabawy.

Jeden z utworów zespołu Tyrolia Band

https://www.youtube.com/watch?v=tJDXmHg2kfI

materiał: Maciej Januchowski – Rzecznik Prasowy AgroBiznes Park Sp. z o.o.

 

--> wstecz