Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Zapraszamy na inscenizację z udziałem grup rekonstrukcji historycznej

Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zapraszają na SYLWESTROWE WYZWOLENIE KCYNI inscenizację z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Odbędzie się ona w niedzielę, 30 grudnia 2018 r. (w przededniu powstańczego sylwestrowego wyzwolenia Kcyni) o godz. 12.30 na Rynku w Kcyni. W programie przewidziano m.in. zakopanie kapsuły czasu, retro zdjęcia, 100 pocztówek na 100-lecie, grochówkę, stoisko kulinarne Stowarzyszenia Żurawia/Włodzimierzewo. Zachęcamy mieszkańców do czynnego udziału. Możesz również zostać statystą – zgłoś się – tel. 52 589 37 30 lub e-mail: promocja@kcynia.pl. Zapraszamy!

Świętujmy razem 100-lecie Powstania Wielkopolskiego! Tytuł inscenizacji nie jest przypadkowy. Chcemy tym wydarzeniem podkreślić historyczny fakt, jakim było wyzwolenie Kcyni przez powstańców w noc sylwestrową 1918/1919 – podsumowuje Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Kcyni, partnerami: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Towarzystwo Historyczne z Kcyni oraz GRH Drużyna Szturmowa z Bydgoszczy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Nakielski i Burmistrz Kcyni.

Tekst Anna Duda-Nowicka

--> wstecz