Czwartek, 20 czerwca 2024 r. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pierwszej pomocy

Zapraszamy mieszkańców Gminy na BEZPŁATNE WARSZTATY z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, patronat nad którymi objął Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Zajęcia odbędą się w dniu 2 czerwca 2015 roku (wtorek) od godz. 15.30 w sali nr 1 Urzędu Miejskiego w Kcyni. Ze względów organizacyjnych o przyjęciu na warsztaty zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 52 589 37 30 lub osobiście w pokoju nr 205 Urzędu Miejskiego w Kcyni.

Udzielenie Pierwszej pomocy przedmedycznej jest obowiązkiem każdej osoby, nie tylko ratownika medycznego czy policjanta. „Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” (art. 162 § 1 Kodeksu Karnego).

Warsztaty zakończone będą zaświadczeniem o ukończeniu kursu. Poprowadzą je profesjonalni ratownicy medyczni oraz studenci PWSZ w Pile.

ZAPRASZAMY!

Zajęcia realizowane będą z promocji zdrowia Gminy Kcynia na rok 2015.

źródło: kcynia.pl

--> wstecz