Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Zapraszamy na Letnie Prezentacje Organowe w Katedrze Bydgoskiej

Wraz z początkiem lata w wielu katedrach, sanktuariach, bazylikach, większych i mniejszych kościołach parafialnych, w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach rozpoczynają się festiwale i koncerty organowe. Znakomita część z nich to wydarzenia o wieloletniej tradycji, podczas których za kontuarami wspaniałych, często zabytkowych instrumentów zasiądą wybitni instrumentaliści. Trudny czas epidemiczny postawił pod znakiem zapytania organizację wielu z nich. Ale dzięki Bogu i pracy wielu osób mogą się one odbyć .

Epidemia wpłynęła na życie wielu z nas. Mnie przyniosła zmianę, której się nie spodziewałem. Traktuję ją jako nobilitację, ale także jestem świadomy wynikającej z niej odpowiedzialności. Daje mi to ogromną motywację do doskonalenia swojego warsztatu pracy.

Stąd też chciałbym zaprosić wszystkich, którzy tylko będą mieli ochotę posłuchać organów bydgoskiej katedry na Letnie Prezentacje Organowe, które odbywać się będą W NIEDZIELE LIPCA I SIERPNIA, PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 11:00

Podczas tych krótkich koncertów będę starał się zaprezentować walory kolorystyczne organów katedralnych, które choć nie są największym, czy najstarszym instrumentem w Bydgoszczy, to moim skromnym zdaniem mają wiele do zaoferowania dla melomanów, szczególnie po pracach remontowych i restauracyjnych przeprowadzonych przez firmę organmistrzowską Ars Organum pana Adama Olejnika.

Serdecznie zapraszam!

Krzysztof Fryska – Organista Katedry Bydgoskiej

 

--> wstecz