Środa, 29 maja 2024 r. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Karolina Tobijańska pokazała swoje prace w rodzinnym mieście

3 maja po występie „Babskiego Kabaretu” w sali gimnastycznej kcyńskiej podstawówki odbyła się wystawa prac artystycznych plastyczki Karoliny Tobijańskiej. Wspaniałe prace przykuwały uwagę zwiedzających osób. Na sztalugach można było podziwiać różne prace malarskie i grafiki.

W niedzielę przed występem „Babskiego Kabaretu”, Ilona Kurdelska- dyrektor kcyńskiego Centrum Kultury pogratulowała młodej artystce wspaniałych dzieł sztuki. Pani Karolina Tobijańska przedstawiła się licznej publiczności i w kilku zdaniach opowiedziała o swojej życiowej pasji, która przerodziła się w artystyczny zawód.

Wystawa którą miałam zaszczyt zaprezentować, jest zbiorem wybranych przeze mnie prac, które wykonałam od początku szkoły średniej w 2008 roku aż do chwili obecnej. Znajdą się na niej prace bardzo różne, począwszy od szkiców- zarówno rysunkowych, akwarelowych czy olejnych, prac graficznych- jak cykl linorytów o tematyce bydgoskiej, prace pochodzące z plenerów, malarstwo olejne, rysunki wielkoformatowe, portrety, aż po wykonane już na studiach kopie takich artystów jak Guido Reni (Chrystus w cierniowej koronie), czy Siemion Uszakow (Archanioł Gabriel)- powiedziała naszej redakcji Pani Karolina.

Niezwykle skromna i utalentowana studentka przyszła Pani Konserwator Dzieł Sztuki podziękowała za możliwość zorganizowania wystawy w swoim rodzinnym mieście i zaprosiła do zwiedzania wystawy po zakończeniu kabaretu.

Burmistrz Marek Szaruga osobiście pogratulował Pani Karolinie wspaniałej wystawy. Podziwiać prace artystki przyszło sporo mlodych ludzi. Kto nie miał okazji zobaczyć wystawy, może to uczynić w auli Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, gdzie wystawa będzie czynna przed kilkanaście dni.

Zapraszamy Państwa do wybrania się na spacer do GCBiK w Kcyni w celu zwiedzenia wystawy kcyńskiej artystki.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

 

--> wstecz