Środa, 17 kwietnia 2024 r. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Zatoczka czeka na pierwszy autobus szkolny

Na tydzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbył się odbiór techniczny szkolnej zatoczki autobusowej przy kcyńskiej podstawówce. Wśród zgromadzonych przed szkołą był Burmistrz Marek Szaruga, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kcyni Michał Poczobutt, radni Rady Miejskiej w Kcyni: Jan Kurant, Henryk Kuliberda i Stanisław Grabarski oraz przedstawiciele wykonawcy, którym była „Firma Ogólno – budowlana IN – VEST – BUD Kinga Mokosa” z Wolwarku.

Spotkanie odbyło się w luźnej atmosferze polegającej na wymianie zdań i wysłuchaniu kilku uwag. Jedną z najważniejszych kwestii omawianych podczas spotkania było poruszone przez radnego Kuranta rozwiązanie, zwane „Szykaną”. Zdaniem radnego, takie rozwiązanie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa i zdrowia dzieci, co szczegółowo omawia na poniższym filmie.
W pasie przeznaczonym dla autobusu szkolnego wybudowana została szykana, która nie pozwala na przejechanie samochodem osobowym o niskim podwoziu. Kierowcy, którzy nie dostosują się do oznakowania i wjadą, będą narażeni na zawieszenie lub uszkodzenie auta, co próbowaliśmy Państwu pokazać na zdjęciach i filmie.

Wybudowana zajezdnia i nowe miejsca parkingowe zapewne polepszą ruch komunikacyjny przy szkole. Powstało około 8 miejsc parkingowych wyłożonych kostką polbrukową i wybudowany został parking, który ma tylko nawierzchnię utwardzoną gruzem.
tekst i fot. Robert Koniec
zobacz film z odbioru zajezdni dla autobusu szkolnego.

--> wstecz