Środa, 22 maja 2024 r. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na obwodnicy Szubina

25 kwietnia 2019 roku około godz. 23:15 doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 5 w Szubinie. Zderzyły się czołowo samochody marki volvo i scania.

W jednym z samochodów (cysterna) przewożono 24 tonysubstancję żrącą – dwuizocyjanian toluilenu. Cysterna uległa rozszczelnieniu w wyniku czego wyciekło około 8 ton substancji. Na miejscu zdarzenia pracowało 17 zastępów strażaków z państwowej straży pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych, w tym pluton ratownictwa chemicznego z Bydgoszczy, w działaniach łącznie bierze udział ponad 50 strażaków.

Bardzo ciężko zostali ranni kierowcy samochodów, którzy zostali zabrani do szpitali w Bydgoszczy. Obrażenia jednego z nich są poważne, ma uszkodzenia wzroku.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz wyznaczyli objazd przez miasto Szubn. Utrudnienia potrwają przynajmniej jeszcze przez 10 godzin. Rozpoczyna się przepompowywanie substancji toksycznej pozostałej w cysternie do drugiej podstawionej. Na miejsce wezwano służby WIOŚ.

materiał.Maciej Rejment/itvszubin.pl

 

--> wstecz